Perfekcjonizm i trema u muzyków różnych specjalności Adam Sadowski

Nowy produkt

2 Przedmioty

wysyłka do dwóch dni roboczych

32,00 zł brutto

Więcej informacji

Perfekcjonizm oraz jego synonimy pojawiają się w świecie muzyki dość często. Zapis muzyczny skłania do wnikliwości w analizie, staranności w zrozumieniu, dokładności i precyzji w przekazie wykonania, co nie byłoby możliwe bez osiągnięcia wysokiego technicyzmu.

Drugą z kolei nieodłączną cechą muzyków jest odczuwanie tremy.

Trema – pojęcie dla muzyków oczywiste – wydaje się także mieć wiele synonimów.

Muzyk doskonalący się w konkretnej dziedzinie muzyki napotyka wiele wymagań oraz ograniczeń, co z punktu widzenia psychologii może być związane z posiadaniem charakterystycznych predyspozycji psychicznych do zajmowania się konkretnym kierunkiem muzycznym.

Książka pt. Perfekcjonizm i trema u muzyków różnych specjalności wprowadza czytelnika w świat różnorodnych aktywności muzycznych, zmian, jakie zachodziły wraz z postępem technicznym; pokazuje pozytywne i negatywne konsekwencje kształcenia muzycznego; prezentuje strategie pracy nad utworem u muzyków różnych specjalności oraz strategie radzenia sobie z tremą. Znajdziemy tu także różnorodne doniesienia z badań mówiące o cechach temperamentu i osobowości oraz poziomie perfekcjonizmu i tremy u muzyków.

Celem publikacji było także wykazanie różnic w profilach psychologicznych oraz sposobie pracy nad utworem między instrumentalistami, wokalistami, improwizatorami oraz teoretykami. Wnioski z badań oraz odniesienie ich do muzycznej codzienności znajdziemy w ostatnich rozdziałach.

Udanej lektury, Adam Sadowski

oprawa miękka

stron 203

format 16,5 x 23,5 cm