Meakultura
Nowy produkt
Fundacja Meakultura
pudełko kartonowe 9 x 13
1 Przedmiot Przedmioty
wysyłka do dwóch dni roboczych
Ostatnie egzemplarze!
Data dostępności:
INSTRUMENTOWNIK to rodzaj unikatowego podręcznika o instrumentach muzycznych wraz z przykładami brzmień (kody QR). 120 kart (nie licząc dodatków) jest podzielonych na 6 grup. 5 z nich stworzono na podstawie tzw. klasyfikacji Hornbostela-Sachsa, a 6. to Rozmaitości w dedykowanym dla nich pudełku. Na kartach pierwszych 5 grup znajduje się rysunek przedstawiający instrument i 5 krótkich informacji. Na odwrocie – ilustracja osoby grającej na danym instrumencie i kod QR przekierowujący do nagrania z orientacyjnym brzmieniem tego instrumentu.
Dźwięki zostały wygenerowane w programach Kontakt Native Instruments (głównie Factory Library i inne biblioteki) oraz Garritan (Aria Player).
Nasze karty są rodzajem podręcznika do samokształcenia, ale proponujemy też różne warianty ich wykorzystania, w zależności od priorytetów (np. uatrakcyjnienie lekcji, zabawa, terapia). Chcemy popularyzować wiedzę o muzyce w merytoryczny, ale i niebanalny sposób, dlatego atrakcyjna i angażująca formuła jest dla nas niezwykle istotna.
Instrumentownik sprawdzi się w szkołach podstawowych, muzycznych, a nawet na studiach. Z powodzeniem może być wykorzystywany m.in. w nauczaniu specjalnym lub przez każdego, kto jest zainteresowany tematyką instrumentów muzycznych. Jeśli jesteś nauczycielem, możesz skorzystać z naszych propozycji scenariuszy lekcji, które znajdziesz na stronie: instrumentownik.pl (lub savethemusic.eu).
Zachęcamy do inspirowania się nimi i do tworzenia własnych koncepcji zajęć z wykorzystaniem Instrumentownika. Karty zostały uzupełnione o trzy sposoby ich wykorzystania (repetytorium w szkole, mechanika gry na refleks do domu, narzędzie wspierające pracę psychologów i terapeutów).